24.Listopada – Wojciech

Rozmowa z Wojciechem Pelińskim ,najstarszym ,czynnym ministrantem naszej parafii.

-Wojtek ,od ilu lat służysz ? – Od 10 roku życia zacząłem ministrantować ,najpierw w kaplicy na ul.Powstańców Wlkp i to już jest 43 lat.

-A co dla Ciebie w życiu jest najważniejsze? –  Kościół,modlitwa, no i rodzina.

-Ostatnio nie domagasz ,jak więc jest z Twoim zdrowiem?- Nie wiem ,jak to podsumować.Średnio..

-A co powiesz o Bogu,Kościele? – Jak trwoga to do Boga.Jestem zadowolony z naszej parafii.Jak trzeba ,to zrobię, co jest potrzebne.Martwi mnie, jak ludzie chodzą do kościoła,a później przestaną.

– Miałeś w parafii trzech ks.proboszczów ? –  Tak, pierwszym był ks. Jędrzej.Mam smutne wspomnienie z  Nim.Byłem małym dzieckiem  i kaplica była zamknięta ,musiałem przez małe okno wejść do środka i okazało się ,że ksiądz umarł.Byłem tym ,który otworzył drzwi od środka.

– Co jeszcze możesz nam powiedzieć? – Dla mnie najważniejsze jest ,aby rodzina była zdrowa.

Dziękuję Tobie za rozmowę i dziękuję za tę pracę w parafii i życzę tego zdrowia .