05.04.2019r.

Prace w kościele dobiegają końca ,jutro generalne sprzątanie.W tę niedzielę w naszej parafii przy kościele odbędzie się całodniowy kiermasz wielkanocny , parafian oraz gości serdecznie zapraszamy.Bardzo chcielibyśmy budować wspólnotę w naszej miejscowości.Przeczytajmy więc opowiadanie o tym. Do uczonego przychodzi młody człowiek i zadaje mu pytanie: – Jak zbudować wspólnotę? Mistrz odpowiedział:

– To tak, jak z budową domu – możesz używać najrozmaitszych kamieni; liczy się jednak spoiwo, bo zwiera z sobą kamienie.

Młodzieniec znów zapytał:

– A co jest spoiwem dla wspólnoty? Uczony uśmiechnął się doń, pochylił się, by podnieść garść piachu i dodał:

– Spoiwo to piasek i wapno – sypkie materiały! Wystarczy byle podmuch i już ulatują w dal. Również we wspólnocie, łączy nas to, co najbardziej kruche i nietrwałe. Dlatego połączeni są ci, którzy zależą jedni od drugich…