2.Listopada

W Dzień Zaduszny rozmawiam z Adamem Obsadą,prezesem Akcji Katolickiej w naszej parafii.Pan Adam reprezentuje naszą wspólnotę we wszystkich wydarzeniach kulturalnych i religijnych.A oto jego główne wypowiedzi na temat parafii,miejscowości i życia. ,,Nasza parafia,na tę chwilę, jest prowadzona na odpowiednim poziomie,liczba wiernych jest powyżej 50% ,co daje do myślenia ,zostało wprowadzonych wiele nowości,bogate są nabożeństwa,które się tutaj odbywają,czasami przeprowadzane są w kościele koncerty.Dla mnie i dla każdego  wierzącego najważniejsze jest osiągnąć życie wieczne ,do tego zmierzamy.W Hanulinie mieszkam już ponad 30 lat.Bardzo lubię   rośliny,wszelkie kwiaty,lubię właczać się w akcje społeczne”. Mój rozmówca dostrzega także pewne bolączki. Są to: ,,Praca w Akcji Katolickiej jest dowolna,każdy robi ,jak uważa i połowa członków niestety odeszła.Następnym minusem jest to,że nie odzyskujemy bardzo młodzieży ,która odchodzi od Kościoła,by wróciła,ale ten sam problem przeżywają inne parafie”. Pan Adam mówi także,co cieszy . ,,Najbardziej cieszę się ,że mamy nowy kościół parafialny i cały kompleks zaplecza wokół niego.Należy się cieszyć,że mieszkamy tu w Hanulinie ,że mamy kościół,że to osiedle pięknieje.Ale musimy zadbać o kolejnych następców,którzy zadbają o to ,o jego wygląd , o szerzenie pewnej kultury ,która jest nam potrzebna”. I na koniec trochę myśli o Kościele,,Kościół musi też w tej chwili wybiec z pewnymi sprawami do przodu ,do wiernych,należy tak działać ,aby przybliżać społeczeństwo, wiernych do siebie, do Boga.” Bardzo dziękuję za rozmowę i za to ,że mamy pana Adama w naszej parafii.