Wiadomości – Dzień Papieski

15.10.2017.

W Izraelu znany był zwyczaj powiadamiania gości zaproszonych na ucztę, że przygotowania zostały zakończone, a gospodarz oczekuje ich przybycia. Temat uczty podjęty przez Pana Jezusa w Ewangelii kierował uwagę Jego słuchaczy na czasy mesjańskie. Już bowiem Stary Testament opisywał zbawienie jako ucztę mesjańską. Jednak tę pogodną wizję zakłócały zapowiedzi proroków o odrzuceniu Izraela. Przypowieść Pana Jezusa doskonale obrazuje etapy historii zbawienia: najpierw odrzucenie Bożej łaski przez Żydów, a następnie dostąpienie łaski przez pogan. Święty Paweł, dziękując Filipianom za troskę, powoła się na hojność Pana Boga, zapowiadając, że On zaspokoi wszelkie ich potrzeby.

GODZ.17.30 –  Różaniec św.

+ Stanisławę Gradowską – od nauczycieli i pracowników szkoły podstawowej

+ Marię Mielcarek – od r.Olejniczak,Pałka,Nowak

+Franciszka,Marię,Józefa,Elżbietę,Mariannę Maciejewskich,Stefana,

Janinę,Helenę Misiak,Stanisława,Wincentego,Izabelę Garsztkowiak

+ Józefa,Mariannę,Kazimierza Panek,Andrzeja Latusek

GODZ.17.30 –Różaniec św.

– Piotra,Jadwigę Kosmalów,Helenę,Czesława Kosmalów,Stanisława

Michlika,Irenę,Zygmunta Kolendowicz

GODZ.15.00 – Ślubna

17.30 – Różaniec św.

– Do MBożej Pomocy i Miłosierdzia Bożego z podziękowaniem za

odebrane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i bł.Boże z okazji 85r.urodzin

XXIX   NIEDZIELA  ZWYKŁA

22.10.2017r.

GODZ. 8.00 – +Józefa Lipiaka – od żony w 50r. ślubu

10.30 – + Teresę,Helenę,Józefa Florczaków,Leona,Marię Ciesielskich

Zm. – rodziny

14.30 – Różaniec św.

15.00 – +Urszulę Wróbel

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę na cele parafialne. Następny dyżur prosimy rodziny wiernych z Klin nr.48,48a,50.

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

1. W dzisiejszą niedzielę, którą świętujemy jako Dzień Papieski, swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości parafian.

1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz.17.30 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas różańca św.

1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);

17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej